Rss

Nasza Sekcja

 

Gdzie? Kiedy? Za ile?

OPŁATA MIESIĘCZNA

WTORKI I CZWARTKI

 

80 zł

Zniżki rodzinne:
druga osoby z rodziny – -20 zł
trzecia osoba z rodziny – -15 zł
czwarta osoba z rodziny – -10 zł

Atutem grupy Aruê  jest fakt, że opłata miesięczna w jednej sekcji, upoważnia do bezpłatnych treningów w każdej innej sekcji Aruê w dowolne dni treningowe.

 

Szkoła podstawowa nr 6

ul. Lipowa 24

18:00 – 18:40   –   Grupa dzieci (4-7lat)
18:40 – 19:20  –  Grupa junior (8-13lat) +14lat początkujący (stopień 0)
19:20 – 20:00  –  Grupa średnio-zaawansowana (stopnie 1-3) + avançados (stopnie 4 i wyżej)

 

 

Informacje o Aruê

Aruê (błysk/blask) to bardzo prężnie rozwijająca się marka w świecie Capoeira. Grupa została założona w 2010 roku przez Contra Mestres: Pingo, Tico, Galinha, Sandalha oraz Prancha, którzy opuścili grupę Rabo de Arraia. Aruê nie posiada jednego szefa, decyzje zapadają wspólnie. Mestre Ratto i Mestre Kall to „Padrinhos” grupy. Oznacza to, że to oni nadają stopnie dla najwyższej kadry Aruê, jednocześnie nie ingerując w jej rozwój czy decyzje.

W ciągu zaledwie tych kilku lat działalności grupa wyrobiła sobie bardzo dobrą opinię na świecie, znacznie rozszerzając zasięg swej działalności i nauk. Obecnie grupę Aruê spotkać można w krajach takich jak: Brazylia, Angola, Wyspy Zielonego Przylądka, Kuba, Hiszpania, Portugalia, Włochy, Irlandia, Dania, Kolumbia czy Polska.

——————————————————————————————————————————
Aruê w Polsce

O dołączeniu do grupy Aruê zdecydowali wspólnie Monitor Jararaca, Instrutor Louco, Monitor Boxexa i Instrutor Virus. Inicjatywa pojawiła się już w lutym 2015 roku, po bardzo złych relacjach łączących kadrę Iandê w Polsce oraz braku koordynacji przez kadrę zagraniczną. Formado Rodrigo Pingo dał podwaliny pod te zmiany. W 2011 roku opuścił grupę Iandê dołączając do Aruê. Nawet pomimo tej zmiany, tak bardzo związany był z Virusem i resztą, że niemal każdego roku odwiedzał nasz kraj. Po gościnnej wizycie na Batizado 2015 w Rudzie Śląskiej przez Contra Mestre Galinha oraz w Madrycie w 2015 roku przez Instrutora Virusa w/w kadra polska zazębiła współpracę z grupą Aruê. Z powodu dalszych kłopotów z porozumiewaniem się w Iandê, ostateczna decyzja o zmianie grupy została podjęta w listopadzie 2015r. Poziom jaki reprezentowali mistrzowie grupy Aruê oraz ich podopieczni, bezinteresowna pomoc w każdym zakresie treningów oraz dobroć z jaką się spotkali Virus, Louco, Jararaca i Boxexa nie dorównywały niczemu czego do tej pory doświadczyli w Capoeira. Po konsultacjach ze swoimi uczniami dnia 1 grudnia 2015 zdecydowali się opuścić grupę Iandê Capoeira. Tydzień po tej decyzji 7 grudnia, kadra weszła w szeregi Aruê Capoeira sprowadzając grupę na grunt Polski. Ich dotychczasowe stopnie zostały automatycznie zmienione na Estagiario (stażysta). Polską kadrę koordynuje z Malagi Professor Rodrigo Pingo, zaś jego bezpośrednim zwierzchnikiem jest Contra Mestre Tico.

1-3 Kwietnia 2016 odbyło się pierwsze Batizado i Troca de cordas grupy Aruê Capoeira Polonia w Katowicach, na którym zostały rozdane następujące wysokie stopnie:
Aluno 5° Aguia, Bebezão, Boquinha, Carteiro, Elegante, Elfo, Polegar, Pirueta, Perneto, Veneno, Vento
Graduado 1° Galo, Richard (Hiszpania)
Graduado 2° Boxexa, Jararaca, Louco
Formado 1° Virus
Professor 1° Rodrigo Pingo (Hiszpania)

W dniach 15-16 Października 2016 roku na warsztatach w Jaworznie
stopień Graduado 1° otrzymał Carteiro

——————————————————————————————————————————
 Aruê w Jaworznie

Nasza sekcja w Jaworznie działa od września 2010 roku, początkowo pod marką Iandê. Dnia 7 grudnia 2015 roku dołączyliśmy do grupy Aruê.

Sekcję założył Monitor Jararaca. Prowadził zajęcia w latach 2010-2014. Przekazał nadzór nad sekcją Instrutorowi Virusowi, z powodów rodzinnych. W październiku 2015 roku Virus powierzył prowadzenie zajęć Carteiro, będąc jednocześnie przełożonym i koordynatorem sekcji.

Mamy za sobą organizację dwudniowych warsztatów w dniach 15-16 października 2016 roku gdzie gościliśmy przede wszystkim Contra Mestre Tico i Professor Pingo, jednodniowych warsztatów które odbyły się w 12 kwietnia 2013 roku oraz wiele pokazów na terenie Jaworzna oraz okolic.

Co roku cyklicznie około rozpoczęcia roku szkolnego organizujemy również otwarte spotkania wraz z bezpłatnymi treningami Capoeiry na rynku w Jaworznie dla mieszkańców bez względu na wiek.